Ryś i Krzyś


Od wielu lat wspieramy Fundację Podróże Bez Granic, która umożliwia osobom z różnymi niepełnosprawnościami odkrywanie uroków podróżowania po Europie i organizuje unikalne w skali kraju eventy tj. wyjazdy offroadowe, spływy kajakowe, rajdy rowerowe czy loty balonem. 

Celem Fundacji jest przełamywanie stereotypów na temat możliwości osób z niepełnosprawnością i pokazywanie, iż ograniczenia nie istnieją. Chcąc docierać już do najmłodszych, Fundacja wydała serię książeczek pt. "Przygody Rysia i Krzysia", które odkrywają przed czytelnikami świat widziany z perspektywy chłopca poruszającego się na wózku i wspierającego go brata. 

Aby wesprzeć tę inicjatywę, włączamy się w dystrybucję i promocję tych książeczek - można nabyć je w naszym biurze lub poprzez stronę www.rysikrzys.plJeśli zechcą Państwo poszerzyć horyzonty i wrażliwość swoich dzieci lub wnuków, będziemy zachwyceni smiley

Może ktoś z Państwa byłby w stanie pomóc w szerszej promocji?
Będziemy zobowiązani... czego się nie robi, aby pomóc innym, nieprawdaż?


Kilka słów o "PRZYGODACH RYSIA i KRZYSIA"

"Przygody Rysia i Krzysia" to nowa seria książeczek o dwóch wyjatkowych braciach, którzy wspólnie przeżywają dziecięce przygody i pokonują codzienne wyzwania. Ryś i Krzyś odkrywają przed czytelnikami świat widziany z perspektywy chłopca poruszającego się na wózku i wspierającego go brata. W tej podróży towarzyszą im rodzice, przyjaciółka Hania oraz inne osoby, które spotykają na swojej drodze. Wszystko po to, aby w lekki i naturalny sposób pokazywać już najmłodszym czytelnikom codzienność osób z niepełnosprawnością, aby spotkanie na żywo, wspólna zabawa, ale też wsparcie były czymś całkowicie naturalnym.

Dzięki postaci Rysia i innych bohaterów, dzieci uczą się, że obecność osób poruszających się na wózkach, o kulach, niewidomych czy z innymi dysfunkcjami nie jest niczym niezwykłym. Jednocześnie już najmłodsi czytelnicy odkrywają, że osoby te mogą robić wszystko to, co osoby sprawne, choć czasem potrzebują wsparcia, dostosowanej do ich potrzeb przestrzeni, sprzętu lub usług.

Książeczki skierowane są do dzieci w wieku 3-6 lat. Nieco komiksowe ilustracje, ciekawe historie, a na końcu krótkie zadania i łamigłówki dla najmłodszych gwarantują udaną lekturę i dobrą zabawę. 

Szczegółowy opis ksiażeczek na www.rysikrzys.pl. Zapraszamy także do śledzenia profilu Rysia i Krzysia na Facebooku